Dzisiaj jest: 20 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
piątek, 10 maj 2024 17:15

Filharmonia Świętokrzyska

W piątek 10.05.2024 gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej. Wysłuchaliśmy koncertu pt. „Jak słoń i mrówka”. Była to pełna humoru opowieść o wielkiej ciężkiej tubie oraz o zwinnym piskliwym flecie piccolo, ilustrowana zabawnymi fragmentami muzyki klasycznej i rozrywkowej. W trakcie koncertu dzieci poznały budowę fletu piccolo i tuby, poznały ich barwę dźwięków oraz porównywały ich brzmienie. Mieliśmy okazję wysłuchać „Pieśń Torreadora” oraz "Habanerę" z opery "Carmen". Świetnie bawiliśmy się również przy dźwiękach muzyki ze znanych bajek.