Dzisiaj jest: 27 Lipiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Julia, Natalia, Aureliusz
czwartek, 27 czerwiec 2024 21:46

Hawajski dzień w grupie Pszczółek , Tygrysków i Smerfów

19 czerwca 2024 roku dzieci z grup: Pszczółki, Tygryski ,Smerfy uczestniczyły na placu przedszkolnym w zabawie w stylu hawajskim. Pogoda w tym dniu była prawdziwie hawajska a dekoracje i stroje pozwoliły rozwinąć fantazję i w wyobraźni przenieść się na wyspy pełne palm i egzotycznych kwiatów. Na początku była podróż samolotem. Po "wylądowaniu " wszyscy uczestnicy zabawy przywitali się tradycyjnymi hawajskimi słowami "Aloha "i otrzymali tradycyjne naszyjniki zwane Lei -w kulturze hawajskiej oznaczają one przyjaźń i gościnność. Na Hawajach czekało na nas wiele przygód i okazji do świetnej zabawy. Doskonale poradziliśmy sobie z tańcem "hula ", w którym poruszaliśmy biodrami w rytm muzyki. Braliśmy udział w zabawach - toczenie piłek plażowych, przenoszenie na tackach kokosów, łapanie rybek na wędkę. Było też tradycyjne limbo, spotkanie z papugami i tańce w rytmach hawajskich. W trakcie wyprawy był również czas na hawajską imprezę, czyli sjestę na kocykach przy kubeczku chłodnej wody i delektowaniu się lodami z arbuza i popcornem . Wszyscy doskonale bawiliśmy się. Bardzo cieszymy się, że choć przez chwilę mogliśmy zagościć w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie .