Dzisiaj jest: 1 Wrzesień 2024    |    Imieniny obchodzą: Bronisława, Bronisz, Idzi - Witamy po wakacjach !!!
piątek, 28 czerwiec 2024 22:54

Spotkanie adaptacyjne

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym każdego 3 –latka. Jak co roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie adaptacyjne dla nowych przedszkolaków, aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy pierwszych dni pobytu w przedszkolu. W tym roku to spotkanie odbyło się 25 czerwca. Uczestniczyli w nim rodzice wraz z dziećmi, Pani dyrektor Grażyna Milanowicz oraz kadra nauczycieli. Pierwsza część spotkania odbyła się na sali gimnastycznej, gdzie nauczycielki zaprosiły wszystkich rodziców wraz z dziećmi do wspólnych  zabaw integracyjnych i muzyczno - ruchowych. W drugiej części naszego spotkania wszyscy udali się do sali przedszkolnej, gdzie najmłodsi mogli swobodnie pobawić się w kącikach zabaw. Był również czas na wesołe zabawy na placu przedszkolnym. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach, z ciekawością i odwagą poznawały salę, w której będą spędzać swój czas w przedszkolu. Popołudniowe spotkanie upłynęło nam w miłej atmosferze.  Naszym nowym przedszkolakom, Rodzicom życzymy by pierwszy krok do samodzielności łączył się z samymi przyjemnymi przeżyciami.