Dzisiaj jest: 26 Październik 2024    |    Imieniny obchodzą: Lucyny, Lucjana, Łucjana
czwartek, 19 wrzesień 2024 19:48

,,Skrzaty” na warsztatach edukacyjnych ,,Pobaw się ze mną dziadku, konikiem drewnianym” z twórcą ludowym Panem Włodzimierzem Ciszkiem

,,Skrzaty” na warsztatach edukacyjnych

,,Pobaw się ze mną dziadku, konikiem drewnianym”

z twórcą ludowym Panem Włodzimierzem Ciszkiem

W dniu 10 i 17 września 2024 r. dzieci z grupy IV ,,Skrzaty” wybrały się do Ostojowa na warsztaty edukacyjne przybliżające lokalne tradycje zabawkarskie organizowane przez Suchedniowski Ośrodek Kultury ,,Kuźnica” w Suchedniowie. Warsztaty miały na celu nie tylko przekazanie umiejętności rzeźbiarskich, ale przede wszystkim propagowanie wartości kultury ludowej i tradycyjnych zabaw, które w przeszłości cieszyły się ogromną popularnością. Zajęcia rozpoczęły się od wizyty w pracowni Pana Włodzimierza Ciszka, gdzie mistrz rzemiosła zaprezentował dzieciom w skrócie, jak powstają drewniane zabawki. Następnie przedszkolaki przenieśli się do przystosowanej do celów edukacyjnych starej stodoły, gdzie każde z dzieci otrzymało drewnianego konika do samodzielnego pomalowania. Po pomalowaniu, pod okiem specjalisty, dzieci mogły dodać mu kółka i sznurkowy ogon. Warsztaty zakończone były poczęstunkiem przy wspólnym ognisku w ogrodzie. Dziękujemy za to spotkanie Panu Włodzimierzowi i Pani Agnieszce Włodarczyk – Mazurek.