Dzisiaj jest: 26 Październik 2024    |    Imieniny obchodzą: Lucyny, Lucjana, Łucjana
poniedziałek, 23 wrzesień 2024 16:28

„Dzień Przedszkolaka, jest właśnie dzisiaj,

To święto Ani, Basi i Krzysia.

Dzień Przedszkolaka, każdy to wie

Bawi się z nami kto tylko chce”

20 września obchodzimy ważne święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który świętujemy od 2013 roku. Święto to, zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczyniać się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

W piątek już od bramy naszego przedszkola, rozbrzmiewała wesoła muzyka, a dzieci witał szpaler kolorowych balonów. Po śniadaniu cała nasza społeczność przedszkolna, zgromadziła się przed budynkiem przedszkola. Pani dyrektor – Grażyna Milanowicz złożyła dzieciom piękne życzenia z okazji dzisiejszego święta. Następnie przy dźwiękach radosnej muzyki wyruszyliśmy kolorowym korowodem ulicami naszego miasta. Pod Urzędem Miasta i Gminy Suchedniów spotkaliśmy się z zastępcą Burmistrza – Panią Renatą Sidor, która złożyła dzieciom życzenia i bawiła się wspólnie z przedszkolakami. Dzieci zostały obdarowane słodką niespodzianką, a następnie zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę „Dzień Przedszkolaka”. Bawiliśmy się również wesoło przy muzyce. Kolejna niespodzianka czekała już w przedszkolu. Po obiedzie, dzieci obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru „Kurtyna” pt. „Mruczek, kot, który bał się myszy”. Mamy nadzieję, że dzieci będą długo wspominać ten wyjątkowy dzień.