Dzisiaj jest: 26 Październik 2024    |    Imieniny obchodzą: Lucyny, Lucjana, Łucjana
czwartek, 26 wrzesień 2024 23:15

Ewakuacja

Próbna ewakuacja

W minioną środę 25 września braliśmy udział w ćwiczeniach próbnej ewakuacji na wypadek pożaru w placówce. Wszystko odbywało się pod nadzorem Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku Kam. oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchedniowie. Każda placówka oświatowa powinna odbyć takie ćwiczenia, aby w razie konieczności wiedzieć jak się zachować. Dzieci zostały wcześniej poinformowane o tym, co będzie się działo i dlaczego. W związku z tym wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Zgromadziliśmy się w wyznaczonym miejscu na placu przedszkolnym, gdzie przy okazji byliśmy świadkami upozorowanej akcji ratowania osoby poszkodowanej. Kiedy tylko strażacy zakończyli swoje działania, mogliśmy bezpiecznie wrócić do swoich sal.