Dzisiaj jest: 26 Październik 2024    |    Imieniny obchodzą: Lucyny, Lucjana, Łucjana
piątek, 27 wrzesień 2024 21:42

Wyjście Skrzatów na skrzyżowanie

Wyjście ,,Skrzatów” na skrzyżowanie

Dnia 26 września grupa „Skrzaty” wybrała się na pobliskie skrzyżowanie. Celem wyjścia było kształtowanie nawyku właściwego zachowania się w ruchu drogowym oraz utrwalenie podstawowych zasad poruszania się po drogach. Przedszkolaki obserwowały ruch uliczny, ćwiczyły umiejętności poruszania się w pobliżu jezdni oraz prawidłowego przechodzenia przez pasy. Podczas wycieczki dzieci zgodnie z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach ubrane były w kamizelki odblaskowe, dzięki którym wzbudziły zachwyt wśród mijających przechodniów. Po powrocie do przedszkola przedszkolaki poprzez zabawę i praktyczne ćwiczenia poznawały zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Takie praktyczne zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci, które chętnie ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, poznawały znaki drogowe i inne prawidłowe, bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach w ruchu drogowym.