Dzisiaj jest: 26 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena
niedziela, 25 wrzesień 2016 00:59

święto pieczonego ziemniaka

„Tańcowała jesień, kolorowa jesień”

Przy nutach takiej piosenki 23 września powitaliśmy kolorową porę roku. W piątkowe słoneczne przedpołudnie zgromadziliśmy się na placu przedszkolnym, by wspólnie przy rozpalonym ognisku bawić się i poznawać uroki jesieni. Oczywiście, Pani Jesień jak co roku była naszym honorowym gościem. Wszystkie przedszkolaki pięknie prezentowały się w strojach w kolorach jesiennych. Każda grupa wystąpiła najpierw z piosenką nawiązującą do tematu naszego święta, a następnie zmagała się z przygotowaną dla siebie konkurencją. I tak, „maluchy” świetnie poradziły sobie z wrzucaniem ziemniaków do wiaderka, „średniaki” wyzbierały wszystkie rozrzucone po placu ziemniaki, dzieci z oddziału V porozdzielały liście zgodnie  kolorami, a dzieci z oddziału VI bez problemu oddzieliły grzyby jadalne od trujących. Natomiast „starszaki” z oddziału IV bezbłędnie poradziły sobie ze stwierdzeniem, czy zdanie jest prawdziwe czy też fałszywe, zaś dzieci z oddziału III, dopingowane przez wszystkich, miały za zadanie jak najszybciej przenieść ziemniaka na łyżce, tak, by nie spadł. Nie tylko dzieci miały zadania do wykonania. Dla rodziców też się coś znalazło… i po niedługim czasie mogliśmy podziwiać „ziemniaczki – cudaczki” w ich wykonaniu.

Tradycją już stało się, iż w Dniu Pieczonego Ziemniaka organizowany jest pokaz mody jesiennej. Chociaż przeważały piękne suknie przystrojone kolorowymi kwiatami, to nie zabrakło też stroju odpowiedniego na spacer do lasu.

Na zakończenie naszej uroczystości przedszkolaki ze smakiem zajadały kiełbaski oraz ziemniaki w mundurkach.