Dzisiaj jest: 26 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena
wtorek, 25 październik 2016 20:17

Drzewa, liście i ich owoce

Jesienne drzewa, liście i ich owoce

Poprzedni tydzień upłynął starszakom na zabawach związanych z tematyką darów jesieni z parku. Na początku dzieci rozpoznawały drzewa (klon, kasztanowiec, dąb, brzoza). A ucząc się wiersza „Jesienne liście”  poznały kształty liści w/w drzew. Podczas zabaw swobodnych dzieci chętnie wykorzystywały zgromadzony materiał przyrodniczy do przeliczania czy tworzenia samodzielnych obrazków. Dzieci chętnie segregowały, przeliczały i tworzyły jesienne zbiory z wykorzystaniem kolorowych liści. Z dużym zainteresowaniem obejrzały teatrzyk „Wiewiórka i dąb” a następnie opowiadały treść i układały historyjkę obrazkową. Nie zabrakło zabaw ruchowych i muzycznych z jesiennymi kolorami. Na zakończenie całego tygodnia starszaki dowiedziały się „Jak wyhodować drzewo?” oraz uczestniczyły w sadzeniu kasztanów i żołędzi do doniczek. Teraz  tylko  podlewamy  i czekamy  co nam wyrośnie?