Dzisiaj jest: 26 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena
sobota, 29 październik 2016 18:43

pasowanie

„Idzie sobie przedszkolaczek,
śpiewa, tańczy, no i skacze.
Dziś też powód ma do śmiania,
Bo to dzień jest pasowania.”

Pasowanie na przedszkolaka to wieloletnia tradycja w Przedszkolu  w suchedniowskim przedszkolu. Jest to niezwykle ważna impreza nie tylko przedszkolna, ale również rodzinna. W związku z tym tego dnia naszym wychowankom towarzyszą najbliżsi – rodzice, rodzeństwo, dziadkowie. Pasowanie zorganizowano w tym roku w piątek, 28 października. Dzieci zaprezentowały różnorodny program artystyczny. Były wesołe piosenki, wierszyki, tańce oraz gra na instrumentach do znanego dzieciom utworu.

Naszą uroczystość swoją obecnością zaszczycił Burmistrz MiG Cezary Błach, który z uśmiechem na twarzy oglądał występy poszczególnych  grup i również nie szczędził, jakże przejętym maluchom, braw. Po części artystycznej nadeszła podniosła chwila pasowania, którego dokonała „zaczarowanym ołówkiem” Pani Dyrektor Zofia Dulęba. Każdy przedszkolak, po przejściu przez specjalnie przygotowaną na ten dzień bramkę oraz uścisku dłoni przez Panią Dyrektor, otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek. Impreza ta miała na celu włączenie najmłodszej grupy dzieci do społeczności przedszkolnej. Obecni na pasowaniu goście mogli „na żywo” obejrzeć osiągnięcia i umiejętności nabyte przez swoje pociechy do tej pory w przedszkolu. Impreza wywołała uśmiech na twarzach jej wszystkich uczestników, od malucha po rodzica, zaś dzieci udowodniły, iż są prawdziwymi "zuchami", które nie grymasza i nie płaczą.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Grupa I

Grupa V