Dzisiaj jest: 27 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta
środa, 09 listopad 2016 17:49

przedszkolaki poznają kosmos

Przedszkolaki poznają kosmos

We wtorek przedszkolaki z suchedniowskiego przedszkola miały niecodzienną okazję uczestniczyć w lekcji astronomii. A to wszystko dzięki mobilnemu planetarium, które do nas zawitało. Mogliśmy rakietą odbyć podróż w kosmos, aby z bliska obserwować gwiazdy i cały Układ Słoneczny, który powstał ok. 5-6 mld lat temu z obłoku gazowo – pyłowego. Wiemy, że Ziemia kręci się wokół Słońca – jedynej gwiazdy Układu Słonecznego, osobliwością Saturna są pierścienie, na które składają się kawałki lodu i skał, a największą planetą jest Jowisz. Najbardziej znanym ze wszystkich jest naturalny satelita Ziemi – Księżyc.

Dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały film pokazany w kapsule, która na początku swoim wyglądem budziła niepewność. Dopiero po wejściu do środka wszyscy przekonali się, że to nic strasznego. Pewnie niejeden maluch mógł poczuć się jak kosmonauta.