Dzisiaj jest: 26 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena
piątek, 11 listopad 2016 15:07

Mali cukiernicy

Nawyki z dzieciństwa mają często wpływ na póżniejszy styl życia. Zachęcanie dzieci do zdrowego odżywiania i ćwiczeń fizycznych jest doskonałą inwestycją na przyszłość. Bardzo często w przedszkolu rozmawiamy z dziećmi o zdrowym odżywianiu - jedzeniu surówek, sałatek, owoców, warzyw, piciu soków i wody mineralnej. Ważnym elementem prowadzenia zdrowego stylu życia jest ruch, szczególnie na świeżym powietrzu - zabawy i ćwiczenia ruchowe, spacery, wycieczki.

W ramach współpracy z rodzicami i najbliższą rodziną wychowanków, dzisiaj w grupie starszaków gościliśmy panią Beatkę - babcię Nadii, która przygotowała produkty na smaczne i zdrowe ciasteczka - muffinki z dynią. Dzieci bardzo pilnie obserwowały kolejne czynności wykonywane przez panią Beatkę. Przy okazji była też praca badawcza - próbowanie cukru trzcinowego, miodu prawdziwego, wąchanie przypraw - cynamon, kardamon. Każdy mógł wybrać sobie kolor foremki; dziewczynki różowe i fioletowe, chłopcy czarne i biało - czarne. Po upieczeniu dużą radością było ozdabianie swoich babeczek - wykrawanie foremkami wzorków w masie białej czekolady. Dzisiejsze zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości, ciekawy sposób na zabawę, a smak babeczek wynagrodził wszystkim cierpliwość i wspaniałą aktywność. Serdecznie dziękujemy babci Nadusi za przybycie do przedszkola i pokazanie, jak świetnie można bawić się z dzieckiem przygotowujac wspólnie pyszne i zdrowe '"co nieco''.

A w zakładce "Dla rodziców" umieścilismy przepis "Muffinki z dynią Babci Beatki".