Dzisiaj jest: 18 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
wtorek, 15 listopad 2016 22:04

Konkurs "Eko-ludek"

Zwycięstwo przedszkolaków w konkursie plastycznym „Eko-ludek”

W dniu dzisiejszym odbył się finał VI edycji konkursu plastycznego ”Eko-ludek” zorganizowanego przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Miło jest nam poinformować, że trzyosobowy zespół (Maja Marszałek, Michalina Duda, Wiktor Zagórski) z Przedszkola Samorządowego w Suchedniowie  znalazł się w gronie finalistów zdobywając I miejsce. Zadaniem uczestników było przygotowanie przestrzenną prace plastyczną pod hasłem „Eko-ludek – zwierzątko”. Jednym z warunków konkursu było wykorzystanie w pracy surowców wtórnych. A główny cel to podnoszenie świadomości proekologicznej i pokazanie dzieciom możliwości wtórnego wykorzystywania odpadów. Starszaki pod opieką nauczycieli (Małgorzaty Nowak i Moniki Kamionka) świetnie poradziły sobie z tym zadaniem wykonując sowę przy użyciu: butelki i nakrętek plastikowych, folii, puszek metalowych, gąbki i innych tworzyw sztucznych. Uroczysty finał konkursu odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury  Kielcach, gdzie autorzy zwycięskich prac wraz z dyrekcją, nauczycielami, rodzicami i członkami rodzin  bawili się z animatorami i gościem specjalnym -  maskotką Alvin. Następnie wszyscy laureaci  i placówki oświatowe otrzymali nagrody rzeczowe.
Wielkie gratulacje dla przedszkolaków  i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy rodzicom i członkom rodzin za wspólny wyjazd.