Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 7 Kwiecień 2020    |    Imieniny obchodzą: Donata, Herman, Rufin
piątek, 02 grudzień 2016 21:17

Zajęcia przyrodnicze

Zajęcia przyrodnicze

29 listopada starszaki naszego przedszkola gościły przedstawicieli Skarżyskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich. Zaproszeni goście realizując projekt "Poznaję, rozumiem i chronię bogactwo przyrodnicze ziemi skarżyskiej" przedstawili ciekawe zajęcia przyrodnicze. Była to wycieczka po mapie do najcenniejszych miejsc, pomników przyrody oraz poznanie flory i fauny naszego regionu. Podcza zajęć przypominano o konieczności dbania o rośliny i zwierzęta ale również zachęcano do obserwacji przyrody podczas spacerów, wycieczek po ziemi skarzyskiej oraz podejmowanie działań na rzecz jej ochrony. Warto dodać, że na mapie  znalazła się gmina Suchedniów z bogactem przyrody, np. Zalew Suchedniowski, Kopulak, rzeka Kamionka, Kompleks Leśny/Kruk. Na zakończenie warsztatów przedszkolaki otrzymały książeczki utrwalajace wiadomości o bogactwie przyrody na ziemi skarżyskiej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć