Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 4 Kwiecień 2020    |    Imieniny obchodzą: Wacław, Izydor, Benedykt
poniedziałek, 12 grudzień 2016 22:34

poznajemy pracę krawcowej

Co słychać u Pani Beatki? - wycieczka starszaków do zakładu krawieckiego.

 W piątek 9 grudnia starszaki z grupy III odwiedziły Zakład Krawiecki Pani Beaty Krakowiak. Dzieci już wcześniej na zajęciach miały okazję poznać pracę krawcowej. Podczas wizyty poszerzyły i wzbogaciły swoją wiedzę. Dzieci poznały wygląd ,wyposażenie pracowni .Każdy kto miał na to ochotę miał okazję  zapoznać się z działaniem maszyny do szycia. Niektórzy mówili „ja też umiem szyć” odchodząc od maszyny. Pani Beatka zapoznała dzieci z etapami powstawania odzieży. Na własne oczy zobaczyły przybory i maszyny na których pracuje krawcowa. Był także mały quiz „Kto mi powie jaki to kolor?” - mówiła Pani Beatka podnosząc do góry kolejne szpulki nici. Pani Beata pokazała w jaki sposób pobiera wymiary - dzieciaki przyglądały się temu z uwagą. Wcześniej na zajęciach zapoznały się z centymetrem. Mierzenie długości rękawków, bluzeczek, obwodu szyi itp. dawało im wiele radości. Centymetr posłużył dzieciom także do podnoszenia sprawności manualnej - każdy miał okazję zwinąć miareczkę w malutki rulonik. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Pani Beatka na pamiątkę ofiarowała dzieciom materiały o różnej strukturze w różnych kolorach. Przedszkolaki otrzymały jeszcze słodką niespodziankę. W podziękowaniu za poświęcony czas i zapoznanie dzieci z tajnikami krawiectwa przedszkolaki życzyły „Wesołych Świąt” i wręczyły drobną pamiątkę. Serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci z oddziału III.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć