Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 11 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Cyprian, Olga, Benedykt
środa, 21 grudzień 2016 22:30

Warsztaty z Rodzicami - Pieczemy pierniczki

Warsztaty z Rodzicami - "Świąteczne pierniczki"

W dniu 16 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, a także  wzmacniania więzi rodzinnych oraz integracji środowiska z przedszkolnym spotkaliśmy się z dziećmi i rodzicami na pieczeniu świątecznych pierników. Wspólne wyrabianie ciasta, wałkowanie z rodzicami, a następnie wykrawanie różnych kształtów to dopiero była zabawa. W czasie gdy  pierniczki pod czujnym okiem tatusiów nabierały złocistej barwy, my mogliśmy spędzić czas na wspólnej zabawie: „Ubieramy choinkę”, „ Jaki to prezent?”. Gdy po przedszkolu unosił się aromat pieczonych pierników, poczuliśmy magię zbliżających się Świąt. Wiele radości i twórczej zabawy dostarczyło nam dekorowanie pierniczków różnokolorowymi lukrami, barwnymi posypkami, kolorowymi pisakami. Oczywiście trudno było się oprzeć słodkim cukiereczkom, lukrom i nie skosztować choćby odrobinki. Część słodkości została spakowana w małe torebeczki, aby ozdobiły choinki i stoły wigilijne w domach dzieci, a część została przekazana na świąteczny kiermasz. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę i poczuliśmy świąteczny, cudowny nastrój. Dziękujemy Rodzicom  za zaangażowanie  i wspólnie spędzony czas.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć