Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 5 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena
piątek, 23 grudzień 2016 22:52

świąteczne wypieki gr. 3

„Rodzice-dzieciom” – świąteczne smakołyki z mamą Agatki

16 grudnia gościem w gr.III była Pani Ania - mama Agatki. Święta Bożego Narodzenia to okazja do  spotkań rodzinnych, wspólnych przygotowań. Pod okiem Pani Ani przedszkolaki miały okazję wcielić się w rolę małych cukierników i własnoręcznie przygotować pierniczki dla swoich najbliższych. Poznały przepis na pierniki, zobaczyły jak wyglądają składniki, a także narzędzia potrzebne do ich przyrządzenia. Każdy miał okazję wałkować ciasto, wykroić wybierając ulubiony kształt foremki. ”Ale pachną”-wołały dzieci czując zapach piekących się pierniczków. Największą frajdą było ozdabianie lukrem i kolorową posypką. Pani Ania bardzo dokładnie opowiadała dzieciom o każdym etapie powstawania słodkości. Wzruszającym momentem było pakowanie pierniczków we wcześniej przygotowane rożki „Ten będzie dla mamy, a ten dla taty” - wołały dzieciaki. Dziękujemy serdecznie Pani Ani za czas poświęcony dzieciom  i przygotowanie pięknych zajęć.
„Wigilijny nadszedł czas całujemy mocno Was, chcemy złożyć Wam życzenia w dniu Bożego Narodzenia”- to życzenia, które wraz z pierniczkami złożyły dzieciaczki wraz z paniami swoim najbliższym.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć