Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 11 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Cyprian, Olga, Benedykt
sobota, 14 styczeń 2017 20:30

Zimowa wycieczka do lasu

Zimowa wycieczka do lasu

Realizując tematykę „Zimą pomagamy zwierzętom” starszaki z gr. III i IV wyruszyły na wycieczkę autokarową do lasu w leśnictwie Kleszczyny. Celem wycieczki było poznanie wyglądu lasu zimą oraz uwrażliwienie dzieci na potrzeby dokarmiania zwierząt i ptaków zimą. W zacisznym, zimowym otoczeniu spotkały się z leśnikami suchedniowskich lasów - K. Stefańskim, J. Sidelnikow i T. Chłopkiem. Pan Karol (prywatnie tatuś Igi S.) opowiadał o tajemnicach lasu uśpionego w śniegu, dowiedzieliśmy sie po co sa paśniki w lasach, zobaczyliśmy przysmak zwierząt - lizawkę oraz przysmak ptaków - kule tłuszczowe. Pan leśniczy utrwalił wiadomości na temat zwierząt zamieszkujących lasy oraz zapoznał ze zwierzęcymi tropami. Wycieczka do lasu okazała sie świetną okazją do obserwacji przyrody zimą oraz zabaw na śniegu. Na pożegnanie dzieci podziękowały za poświęcony czas, upominki w postaci kolorowanek o lesie oraz przysmaki dla ptaszków, które zawiesimy na placu przedszkolnym. Już dziś umówiliśmy się na następne spotkanie, które będzie poświęcone poszukiwaniu oznak wiosny w lesie i budzącej się do życia przyrody. Do zobaczenia wiosną!

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć