Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 10 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Amelia, Filip, Witalis
sobota, 21 styczeń 2017 17:36

Dzień Babci i Dziadka

„Kocham mocno babcię, dziadka…”

„Dziś słoneczko jasno świeci, zima biała śpiewa.

A w przedszkolu przedszkolaki, składają życzenia.

Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom zdrowia,

pomyślności, uśmiechów na co dzień i dużo radości!”

Styczeń to miesiąc, kiedy szczególnie pamiętamy o naszych kochanych babciach i dziadkach. Swoje święto obchodzą oni 21 i 22 stycznia, które w tym roku przypadają w ciągu weekendu. W Polsce to ważne święto zaczęto obchodzić od 1964 roku z inicjatywy tygodnika „Kobieta i Życie”. W ciągu kilkunastu lat obchody przyjęły się w całym kraju. Babcie mogą zwykle tego dnia liczyć na drobne upominki, kwiaty, a przede wszystkim piękne laurki – niekiedy ręcznie wykonane w czasie zajęć w szkołach i przedszkolach.

Dziadkowie to współcześnie cała „instytucja”, bez której nie mogłaby funkcjonować niejedna rodzina. Okazują się bowiem nieocenioną pomocą przy wychowywaniu wnuków, umożliwiając rodzicom pogodzenie pracy z obowiązkami domowymi. Powszechnie postrzegani są jako osoby czułe i opiekuńcze, które często też rozpieszczają swoje wnuczęta.

Przedszkolaki z suchedniowskiego przedszkola zawsze pamiętają o swoich babciach i dziadkach. W związku z tym każdego roku pilnie pracują, aby pod czujnym okiem swoich pań własnoręcznie przygotować kolorowe upominki oraz występy słowno – muzyczne, na które zapraszają swoich najbliższych. Zdarza się, iż jest to doskonała okazja, aby spotkać się z dawno niewidzianymi dziadkami, którzy mieszkają gdzieś daleko.

Już od progu naszych Gości witały radosne rytmy piosenek. Tradycją naszego przedszkola stało się, że przy okazji Święta Babć i Dziadków, najstarsze przedszkolaki pokazują swoje umiejętności aktorskie wystawiając jasełka bożonarodzeniowe. Dopiero później nasi szanowni Goście udają się do sal swoich wnucząt, aby tam obejrzeć przedstawienie w ich wykonaniu. Każda grupa prezentuje wiersze, wesołe piosenki skierowane do babć i dziadków. Dzieci pokazują także swoje talenty taneczne do układów muzycznych, jak również akompaniują na instrumentach do piosenek bądź różnych melodii. Takie wspólne spotkania z kochanymi dziadkami bywają czasem niezmiernie wzruszające. Niejednemu łezka zakręciła się w oku na widok wnuka czy wnuczki nieporadnie jeszcze, swoim dziecięcym językiem, deklamującego piękny wierszyk. Wspólnie z babciami i dziadkami można się również pobawić się nie tylko przy muzyce, ale też przypomnieć sobie zabawy z czasów, kiedy oni sami byli jeszcze dziećmi.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy, aby wnuczęta były dla nich radością. 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć gr. IV

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć gr. I

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć gr. III

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć gr. V