Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 8 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Adrian, Edgar
wtorek, 24 styczeń 2017 19:23

Filharmonia Świętokrzyska

Cały ten jazz

To już kolejne kameralne spotkanie z muzykami Filharmonii Świętokrzyskiej. Wtorkowe dopołudnie spędziliśmy w klimacie jazzu. Wysłuchaliśmy kilku utworów, dzięki którym dowiedzieliśmy się co to jest improwizacja podczas gry na instrumentach oraz na czym polega technika śpiewu bez przygotowania (śpiew improwizowany). Podczas słuchania utworów dzieci same mogły pobawić się improwizując ruchem. Poznaliśmy również sposób gry na instrumencie dętym blaszanym - trąbce. Dzisiejsze zajęcia pokazały, że muzyka  jazzowa nie musi być trudna i niezrozumiała ale wesoła i ciekawa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć