Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 11 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Cyprian, Olga, Benedykt
sobota, 18 luty 2017 20:29

Dzień Kota

 Dzień Kota w przedszkolu

Piątkowy dzień w przedszkolu zdominowała kocia tematyka,  a to w związku z obchodami Światowego Dnia Kota. Jest to święto obchodzone corocznie 17 lutego (w Polsce od 2006 roku) mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka a także niesienie pomocy wolno żyjacym i bezdomnym zwierzętom. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola pięknie przebrane, odwiedziły nas: koty, kocury i kociaki. Po prostu cały koci świat. Po śniadaniu odwiedził nas niecodzienny gość - kotka imieniem Sofa. Kociczka jest  śnieżno - biała, puszysta i bardzo zadbana. Dzieci miały okazję  dotknąć i pogłaskać kotkę oraz popatrzeć jak szybko biega. Dowiedziały się od właścicielki kotki- pani Uli, jak dbać, karmić i opiekować się tak wspaniałym zwierzątkiem. Następnie zabawa przeniosła się na salę gimnastyczną i rozpoczęła paradą kotów z poszczególnych grup oraz wspólnym zaśpiewaniem piosenki "Wlazł kotek na płotek". Starszaki przygotowały dla wszystkich niespodziankę i zaprezentowały inscenizacje wierszy  "Kotek się uczy", O dwóch kotkach" i "Czy wy wiecie". Nie zabrakło zabaw ruchowo - naśladowczych  przy dźwiękach kociej muzyki. A po obiedzie dzieciaki obejrzały bajkę pt."Przygody kota Filemona". Nasz Dzień Kota był pełen radości i dobrej zabawy. 
Dziękujemy pani Uli i jej mężowi za umożliwienie nam na żywo poznania kotki i kocich zwyczajów oraz poświęcony czas.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjeć

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć