Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 6 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Dominika, Teresa
środa, 22 luty 2017 23:15

Strażak i jego praca

Strażak i jego praca

W ramach współpracy oraz poznawania ciekawych zawodów rodziców gościliśmy w sali gr. IV pana strażaka – tatę Borysa S. Dzieci poznały trudną i odpowiedzialną pracę strażaków. Nasz gość  przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w razie niebezpieczeństwa czy zagrożenia życia. Przedszkolaki wiedzą już, że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również udzielają pierwszej pomocy przy wypadkach drogowych, powodziach. W okresie zimowym szczególnie ich działania skoncentrowane są na pomocy ofiarom czadu (dwutlenku węgla) i niewłaściwie korzystającym z zamarzniętych  zbiorników wodnych. Tatuś Borysa odniósł się również do tematyki tygodnia naszych zajęć „Urządzenia elektryczne”. Wyjaśnił zakazy i skutki bawienia się prądem.  Podczas spotkania dzieci przeszły krótki kurs udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczenia wykonywały pod czujnym okiem naszego gościa przy wykorzystaniu fantomu. Miały możliwość dowiedzieć się w jakich sytuacjach wykorzystywany jest  gorset usztywniający kark, szyję oraz maska tlenowa. Dużą radość sprawiło nam, szczególnie chłopcom – przyszłym strażakom przymierzanie odzieży specjalistycznej – kurtek strażackich i kasków ochronnych. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dzieci z uwagą słuchały przekazywanych informacji przez tatę Borysa. W trakcie spotkania zadawały wiele pytań. Na koniec utrwaliły numery alarmowe i  zostały obdarowane upominkami. Otrzymały także ulotki "Czad i ogień - obudź czujność", aby przestrzec wszystkich jak nie narazić się na niebezpieczeństwo w swoim domu.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewelinie i Panu Piotrowi za zaangażowanie i ciekawą lekcję. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć