Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Jan, Wera, Brunon
piątek, 24 luty 2017 21:42

Spotkanie biblioteczne w przedszkolu

Spotkanie biblioteczne w przedszkolu

W dniu 20 lutego nauczycielki i dzieci zaprosiły do naszego przedszkola pracowników Biblioteki Publicznej. Celem spotkania było zapoznanie z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania  oraz zachęcenie do wypożyczania pozycji z literatury dziecięcej. Na początku Pan Darek przedstawił zasady wypożyczania książek, szanowania oraz zapoznał dzieci z wyglądem karty czytelnika. Warto wspomnieć, że niektóre dzieci z gr. IV mają założoną kartę czytelnika i są częstymi gośćmi w Bibliotece. Następnie pan Darek przedstawił ciekawą  książkę, którą dzieci mogły obejrzeć, posłuchać odgłosów zwierząt. Wykazały się też znajomością literek w wybranych zagadkach. A pani Ilona i pani Magda przeczytały wierszyki z humorem i baśń H.Ch. Andersena „Kopciuszek”. To było bardzo pouczające spotkanie.

Dziękujemy bibliotekarzom za poświęcony nam czas. I na pewno jeszcze się spotkamy tym razem w Bibliotece.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć