Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 8 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Adrian, Edgar
poniedziałek, 27 luty 2017 22:31

zapusty

Przedszkolne Zapusty

„Pączki, pączki, pączki.

Było ich tak dużo; różne, z budyniem i różą

Zjedliśmy je radośnie!

I nie ważne, że brzuch rośnie!

Pączki jemy, nie po to by się tyło -

lecz żeby nam szczęśliwie było (...)”    Dnia 23 lutego, jak co roku w Przedszkolu Samorządowym w Suchedniowie zorganizowane zostały zapusty. Słowo to oznaczało dawniej, albo cały okres od Nowego Roku do Popielca, albo trzy ostatnie dni przed Środą Popielcową.

W nastrój przedszkolnych ostatków wprowadziły nas dzieci z oddziału VI, które wspólnie z panią Blanką Grudniewską przygotowały i przedstawiły inscenizację przedstawienia pt. „Pączki i faworki u babci Honorki”. Tradycyjnie pojawił się korowód zapustowy, a w nim zgodnie ze słowami staropolskiej piosenki wystąpiły: konie, bocian, koza, niedźwiedzie. Wszystkie dzieci z każdej grupy w barwnych strojach bawiły się przy piosenkach i przyśpiewkach ludowych. Po wspólnej zabawie, jak tradycja nakazuje, wszyscy degustowali wyśmienite pączki i faworki. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć