Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 6 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Dominika, Teresa
środa, 01 marzec 2017 18:29

spotkanie z pielęgniarką

W zdrowym ciele zdrowy duch

W ramach realizacji tematyki dotyczącej zdrowia oraz współpracy ze środowiskiem, w środę 1 marca, przedszkolaki z oddziału V gościły u siebie panią pielęgniarkę z suchedniowskiego ośrodka zdrowia Bożenę Telka. Jest to pielęgniarka środowiskowa, a prywatnie babcia Kubusia. Dzieci słuchały o tym, co należy robić, by być zdrowym, jak zachować się w czasie kaszlu i kataru. Dowiedziały się, co należy do codziennych obowiązków pielęgniarki. Z wielkim zainteresowaniem oglądały przybory niezbędne do pracy. Porównywały wielkości strzykawek i doszły do wniosku, że dawanie zastrzyków nie jest takie proste, jakby się zdawało. Ogromną ciekawość wzbudził w nich aparat do mierzenia ciśnienia oraz stetoskop. Miały okazję nawet posłuchać bicia swojego serca oraz zobaczyć, w jaki sposób robi się opatrunek.

Dziękujemy Pani Bożenie za poświęcony nam czas oraz urozmaicenie naszych zajęć dydaktycznych. Była to niezmiernie ciekawa lekcja dla naszych najmłodszych. Życzymy sukcesów oraz satysfkacji z dalszej pracy.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć