Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 8 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Adrian, Edgar
sobota, 04 marzec 2017 19:38

lekcja prehistorii

Lekcja prehistorii 

W minionym tygodniu przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych, ktore okazały się być niezmiernie ciekawą lekcją prehistorii. Dowiedziały się, że wiele milionów lat temu nasza ziemię zamieszkiwały dinozaury oraz gady latające i pływające. Tak naprawdę nie do końca wiemy, dlaczego tak nagle wyginęły. Jedna z teorii, najbardziej prawdopodobna głosi, że w ziemię uderzyła ogromna asteroida, niszcząc wszystko co żyło. Film pokazał jak wyglądały ówczesne stworzenia, czym się żywiły, jakie miały zwyczaje. Zgromadzone przez prowadzących eksponaty (rogi, pazury, jaja) dały namiastkę wyobrażenia, jak ogromne musiały one osiągać rozmiary. 
Wielkie zdziwienie w dzieciach wzbudził "żywy" malutki dinozaur, który wymaga opieki takiej samej, jak zwierzęta domowe pies, czy kot. Dużo emocji wzbudził ponadto film 3D, który należało obejrzeć w specjalnych okularach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć