Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 29 Lipiec 2021    |    Imieniny obchodzą: Marta, Olaf, Flora
piątek, 10 marzec 2017 20:16

Grupa V u fryzjera

Poznajemy zawody

W ramach realizowanej w tym tygodniu tematyki o różnych zawodach dzieci z oddziału V wybrały się na wycieczkę do zakładu fryzjerskiego, aby poznać tajniki zawodu fryzjera "od podszewki". Skorzystaliśmy z gościnności Pani Anety Lasoty, która prywatnie jest ciocią Mai - jednej z dziewczynek w naszej grupie. Mogliśmy przyjrzeć się, jak nakłada się farbę na włosy, jak robi się trwałą, jak układa się i modeluje włosy. Dzieci z uwagą przyglądały się, jak pani fryzjerka sprawdza, czy nadszedł już odpowiedni czas na zdjęcie wałków z włosów. Były niezmiernie ciekawe jak wyglądają różne szczotki, nożyczki, wałki do kręcenia loków. Poznały też niektóre przedmioty niezbędne w codziennej pracy fryzjera - lokówkę, prostownicę, suszarkę, urządzenie do nawilżania włosów, czy myjkę do mycia włosów.

Dziękujemy serdecznie Pani Anecie za poświęcenie nam czasu oraz przybliżenie swojego zawodu.  

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć