Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Jan, Wera, Brunon
środa, 15 marzec 2017 18:58

Rodzice dzieciom gr. V

Zawody naszych Rodziców

W dniu dzisiejszym w oddziale V odbyły się zajęcia warsztatowe z udziałem taty jednego z dzieci - Tymona. Pan Jacek z zawodu jest fotografem i w ramach programu Rodzice Dzieciom zechciał przybliżyć nam tajniki swojego zawodu. Dzieci z zaciekawieniem oglądały cyfrowe aparaty fotograficzne. Dowiedziały się, że praca fotografa nie jest tak łatwa, jakby się wydawało. Należy wiedzieć, że są różne obiektywy służące do robienia zdjęć. Innego używa się do robienia zdjęć w pomieszczeniu, a innego w plenerze. Należy też odpowiednio ustawiać ostrość. Dzieci mogły porównać zdjęcia robione, zarówno przy użyciu lampy błyskowej, jak i bez niej, zdjęcia robione z dali i z bliży. Poznały również niektóre pojęcia związane z fotografią: smartfon, lampa błyskowa, karta pamięci, obiektyw, wizjer, klisza, aparat cyfrowy, aparat kliszowy. Dowiedziały się ponadto, iż dawniej wszystkie zdjęcia zapisywały się na kliszy i dopiero po jej wywołaniu można było się przekonać, czy się udały. Praca z aparatem była świetną okazją do sprawdzenia, które oko jest wiodące.

Zajęcia były niezmiernie ciekawe, a dzieci zainteresowane tym, jakie "czary" potrafi robić aparat. Dziękujemy tacie Tymona za poświęcony nam czas i przekazanie wielu cennych informacji. 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć