Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 8 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Adrian, Edgar
czwartek, 23 marzec 2017 17:06

Ogrodnicy w grupie V

Ogrodnicy z grupy V

Kilka dni temu hucznie powitaliśmy w przedszkolu upragnioną wiosnę. A skoro zielona pora roku zadomowiła się u nas na dobre, dzieci z oddziału V postanowiły zabawić się w małych ogrodników. Najpierw uczestniczyły w zabawach badawczych, gdzie porównywały wygląd cebul oraz fasoli. Dzięki tym zajęciom wiedzą już, że cebula występuje w kilku rodzajach, a fasola swoim wyglądem przypomina popularne cukierki tik - taki. Następnie dzieci przystąpiły do samodzielnych działań, podczas których po nasypaniu ziemi do plastikowych pojemników, sadziły cebulkę szalotkę. Sporo śmiechu wywołała ta nazwa, gdyż skojarzyły ją ze znanym ciastem z jabłkami - szarlotką. Poznały także inny sposób sadzenia warzyw. Nabierały do słoików wody, przy pomocy recepturek mocowały gazę, aby potem wrzucić na nią ziarenka fasoli. 

W swoją dzisiejszą pracę były niezmiernie zaangażowane. Od razu też dopytywały, kiedy coś wyrośnie. Ale na efekty naszej wspólnej pracy trzeba będzie cierpliwie poczekać i każdego bacznie obserwować nasz parapet. 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć