Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Jan, Wera, Brunon
środa, 29 marzec 2017 11:21

Pierwsza pomoc dla najmłodszych

"Ty też możesz pomóc"

Pod takim hasłem w miniony poniedziałek 27 marca, przedstawiciele teatru PATIGO przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla naszych przedszkolaków. Są to dość trudne tematy, ale zostały przekazane w sposób bardzo przystępny, a wręcz humorystyczny. Dlatego też dzieci nie były znudzone. Wręcz przeciwnie uświadomiły sobie, że pomimo swoich kilku latek one także mogą nieść pomoc. Utrwaliliśmy sobie wszystkie numery alarmowe. Wiemy jak postępować w przypadku krwotoku z nosa, upadku, czy omdlenia. Wiemy, jak usztywnić rękę oraz jak przeprowadzić resuscytację, przy której należy zapamiętać dwie liczby 30 oraz 2. Przy czym 30 oznacza ilość ucisków klatki piersiowej, zaś 2 - wdechy.

A więc nie obawiajmy się pomagać, bo może okazać się, iż to właśnie od nas zależeć może czyjeś zdrowie lub życie. 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć