Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 22 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Halki, Filipa, Przybysława
niedziela, 09 kwiecień 2017 16:58

przedszkolaki z wizytą w bibliotece

Przedszkolaki gośćmi w bibliotece

W ubiegłą środę przedszkolaki z grupy V wybrały się na wycieczkę do Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Suchedniowie. Były niezmiernie podekscytowane całą wyprawą. Już w progu zostały powitane przez Panią Ilonę Krogulec, w której towarzystwie dotarliśmy na piętro, gdzie znajduje się księgozbiór dla dzieci i młodzieży. Aby oswoić się z nowym miejscem miały chwilę czasu wolnego w czytelni. Tutaj mogły oglądać różne książki, układać puzzle, czy zająć się grami edukacyjnymi, albo zwyczjanie pobawić się tamtejszymi zabawkami. Nstępnie Pan Darek opowiedział o tym, co znajduje się na poszczególnych piętrach. Zapoznał dzieci z regulaminem korzystania z biblioteki. Wyjaśnił czym jest karta czytelnika, karta książki, jak również omówił budowę książki wskazując, iż każda jest oznaczona pieczątką biblioteki oraz ma nadany swój numer. Dzieci mogły zadawać pytania zaś na koniec wysłuchały krótkich opowiadań czytanych przez pracowników biblioteki. 

Serdecznie dziękujemy Pani Ilonie oraz Panu Darkowi za poświęcony nam czas oraz miłe przyjęcie.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć