Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 31 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Łukasza, Urbana, Augusta
środa, 12 kwiecień 2017 19:59

Wielkanocne babeczki

Wielkancne babeczki

Wielkanoc już za kilka dni. W domu gospodynie krzątają się robiąc ostatnie porządki, zastanawiają się jakie przysmaki przygotować. Wszystkim powoli udziela się radosny nastrój. Również przedszkolaki odczuwają atmosferę świąteczną, gdyż zajęcia w tym tygodniu nawiązują właśnie do Wielkiej Nocy. W dniu dzisiejszym dzieci z grupy V postanowiły z pomocą Pani Kasi Galant - mamy Julki przygotować wielkanocne babeczki. Zajęcia odbywały się w formie warsztatów kulinarnych, które jak zwykle wszystkich zaciekawiły. Była to też wspaniała okazja do zabaw matematycznych oraz uruchomienia zmysłów węchu i smaku. Dzieci poznawały miary, ilości oraz objętości naczyń. Smakowały produkty wykorzystywane do produkcji ciasta. Chętnie mieszały składniki, by wszystkie dokładnie się połączyły. A następnie każdy mógł nałożyć do foremki swoją porcję. Wspaniały zapach babeczek pieczonych unosił się w całym przedszkolu. Upieczone słodkości można było posypać cukrem pudrem. Dzieci dumnie prezentowały swoje umiejętności przed swoimi rodzicami.

Dziękujemy serdecznie Pani Kasi, że znalazła dla nas czas i chętnie wzięła udział w naszych zajęciach. Wszystkim życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Zmartwychwstania.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć