Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 22 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Halki, Filipa, Przybysława
środa, 10 maj 2017 17:15

Grupa V w piekarni

Przedszkolaki z wizytą w piekarni

W dniu dzisiejszym, w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym dzieci z oddziału V wybrały się na edukacyjną wycieczkę do piekarni "Jedynka". Od samego rana wszyscy byli podekscytowani wycieczką. Dzięki uprzejmości właścicieli panów Andrzeja Fornalika oraz Huberta Lasoty (prywatnie taty Mai) mogliśmy zrealizować nasze zajęcia dydaktyczne. Dzieci zostały zaproszone do hali produkcyjnej, gdzie obserwowały proces wyrabiania ciasta na chleb i bułki od zaczynu poprzez dokładne mieszanie wszystkich składników. Mogły także spróbować samodzielnie wałkować gotowe już ciasto, co okazało się dla niektórych ogromną frajdą. Przekonały się, iż jest wiele rodzajów mąki w zależności od tego, co chcemy z niej otrzymać. Widziały w jaki sposób wkłada się i wyjmuje pieczywo z ogromnego pieca. 

Na zakończenie naszej wizyty zostaliśmy poczęstowani pysznymi pączkami i rogalikami, których produkcji wcześniej się przyglądaliśmy. Mniam, mniam .... niektórzy nie mogli się doczekać, kiedy będą mogli spróbować pięknie pachnącego przysmaku. Mnóstwo śmiechu podczas smakowania wywołały usmarowane cukrem pudrem buzie. 

Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni oraz pełni wrażeń. Dziękujemy serdecznie właścicielom Piekarni "JEDYNKA" za możliwość poznania ciężkiej pracy piekarza oraz realizację naszych zajęć dydaktycznych. 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć