Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 27 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Iwony, Sabiny, Wincentego
wtorek, 23 maj 2017 22:31

10 lecie nadania imienia

Obchody 10 - lecia nadania imienia

Już 10 lat minęło, od kiedy suchedniowskie przedszkole nosi imię Jana Pawła II. W związku z tym w ubiegłym tygodniu uroczyściej niż zwykle obchodziliśmy Święto Patrona. Zaczęliśmy już w środowe popołudnie, 17 maja, wieczornicą, której mottem przewodnim były ostatnie słowa naszego Papieża wypowiedziane na łożu śmierci „Szukałem Was, a Wy przyszliście do mnie”. Montaż słowno – muzyczny, przygotowany pod okiem pań nauczycielek Justyny Bera i Moniki Kamionka, zaprezentowały dzieci z oddziałów III, IV i V. W śpiewie pomagały nasze niezawodne mamy oraz absolwent przedszkola Oskar Pawelec. Naszą uroczystość swoją obecnością zaszczycili burmistrz MiG pan Cezary Błach, przedstawiciel Rady Rycerzy Kolumba im. Jana Pawła II w Suchedniowie oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Suchedniowie pani Małgorzata Wiśniewska, jak również rodzice i najbliżsi naszych przedszkolaków. Były chwile wzruszeń, a łezka niejednemu zakręciła się w oku, kiedy to krok po kroku wspominaliśmy jaki trud oraz ile pracy i zaangażowania wielu osób należało włożyć, by placówka zdobyła obecną świetność.

Drugiego dnia w czwartek, 18 maja, obchodziliśmy Dzień Patrona – Urodziny Karola. Udaliśmy się do kościoła, aby podczas mszy świętej dziękczynnej dziękować za dar Jana Pawła II oraz prosić o kolejne łaski za Jego pośrednictwem. Oprawę mszy pomogli nam przygotować rodzice, a mszę sprawował i słowo Boże skierował do naszej przedszkolnej społeczności proboszcz parafii Suchedniów ks. Marek Migocki. Podczas mszy nie zabrakło sztandarów przedszkola oraz Rady Rycerzy Kolumbów, zaś grę na skrzypcach pieśni „Czarna Madonna” wykonała nasza absolwentka Michasia Maciejczyk.

Natomiast piątek, 19 maja, był świętem kończącym nasze tegoroczne obchody Święta Patrona, obchodzonym na sportowo. W tym dniu zorganizowaliśmy II Bieg Papieski, w którym oprócz dzieci wzięli udział rodzice naszych wychowanków. Nasze zaproszenie przyjął też pan burmistrz. Najpierw zgromadziliśmy się przed pomnikiem naszego Wielkiego Patrona, aby w radosnych nastrojach i kolorowych koszulkach wspólnie zaśpiewać piosenkę „Lolek”. Następnie przeszliśmy na plac przedszkolny. Tutaj rozgrzewkę przy muzyce poprowadziła pani Monika. Później każda grupa wraz ze swoimi paniami i rodzicami brała udział w biegu zgodnie z wytyczoną wcześniej trasą. Wszyscy walczyli dzielnie i nie było przegranych, za co otrzymaliśmy pamiątkowe medale. W naszym biegu wziął także udział sam pan burmistrz i on również został odznaczony medalem. Na mecie każdy mógł się poczęstować słodkim „co nieco” na wzmocnienie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam zorganizować oraz przeprowadzić te jakże dla nas ważne uroczyste dni.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć