Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 31 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Łukasza, Urbana, Augusta
czwartek, 25 maj 2017 18:03

mali turyści

Mali turyści

W czwartek, 25 maja 2017 r., przedszkolaki z suchedniowskiego przedszkola wraz z wychowawczyniami oraz pozostałymi pracownikami udały się na wycieczkę autokarową po Ziemi Świętokrzyskiej. Głównym celem naszej podróży było oceanarium „Oceanika” w Chrustach koło Zagnańska. Wszyscy zastanawialiśmy się co to będzie z naszym zwiedzaniem, gdyż od samego rana padał deszcz i było chłodno. Jednak aura nas nie wystraszyła i zaraz po śniadaniu podekscytowani a zarazem w radosnych nastrojach ruszyliśmy. Po pewnym czasie okazało się, iż nawet pogoda zmieniła zdanie i zza chmur wyszło piękne słońce.

Pierwszym przystankiem był liczący ponoć 1000 lat Dąb „Bartek”. Dla tych, którzy byli tutaj po raz pierwszy, zainteresowanie wzbudziła wielkość drzewa oraz liczne podpory, na których się opiera. Po zakupieniu pamiątek, przejechaliśmy w okolice starego pieca hutniczego w Samsonowie, a następnie udaliśmy się w kierunku Chrustów. Dzieci miały tam  możliwość podziwiania podwodnej flory i fauny z różnych zakątków świata. Przewodnik zabrał je w „podróż” po morzach i oceanach opisując mieszkańców każdego. A było co podziwiać… Przedszkolaki z zachwytem przyglądały się różnokolorowym rybom, płaszczkom, sumom, groźnym rekinom i piraniom. Bez problemu rozpoznały też brata błazenka Nemo i siostrę rybki Dory (błazenka plamistego i pokolca królewskiego), które znają z filmu animowanego. 

Po zwiedzeniu oceanarium przeszliśmy jeszcze do Parku Miniatur, gdzie można oglądać makiety największych zabytków z terenu naszego województwa przedstawione w skali 1:20. Wielką atrakcją okazały się tutaj zestawy multimedialne, w których nagrane zostały informacje o każdej budowli. Dzieci z wielką uwagą słuchały tych opowieści. Weszliśmy również do Brzozowej Zagrody, aby obejrzeć przebywające tam zwierzęta.

Zmęczeni, ale zadowoleni wracaliśmy do Suchedniowa, gdzie czekali już na nas stęsknieni rodzice. Był to dzień pełen wrażeń, który bez wątpienia dla przedszkolaków będzie pięknym wspomnieniem.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć