Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 25 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Ingi, Darii, Sambora
środa, 07 czerwiec 2017 18:35

Rodzice dzieciom

„Rodzice – dzieciom”

2 czerwca w gr. III odbyły się zajęcia z cyklu „Rodzice – dzieciom”, które przeprowadziła mama Michałka. Pani Sylwia jest nauczycielką w Liceum plastycznym w Kielcach. Pokazała przedszkolakom, czym zajmują się uczniowie w jej szkole, jakich przedmiotów artystycznych się uczą. Dzieci mogły zobaczyć jak powstają obrazy, rzeźby, gobeliny, meble i inne przedmioty, które zaliczamy do sztuki. Mama Michasia wyjaśniła dzieciom czym różni się sztuka od przedmiotów codziennego użytku, i że tworzono ją już w czasach prehistorycznych. Zadaniem dzieci było stworzenie prehistorycznego obrazka, przedstawiającego zwierzę, a następnie polowanie na niego. Po polowaniu każdy mógł posilić się „mięskiem” (czerwoną galaretką).

Dziękujemy pani Sylwii za bardzo ciekawe i atrakcyjne zajęcia.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć