Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 20 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana
czwartek, 22 czerwiec 2017 21:13

Wycieczka na Farmę Iluzji

Wycieczka na Farmę Iluzji

 W dniu 20 czerwca starszaki z grupy III i IV wraz z rodzicami i opiekunami wybrały się na wycieczkę do Parku Rozrywki "Farma Iluzji". To miejsce, w którym nie tylko mogliśmy zobaczyć  ale także doświadczyć na własnej skórze efektu iluzjonistycznego, "tu nic nie było takie jakie się z pozoru wydawało...". Na dzieci i rodziców czekały niesamowite atrakcje w świat których wprowadzili wszystkich przewodnicy - Rafał i Ania. Jedną z nich była Latająca Chata Tajemnic - drewniany domek unoszony przez balony. Dodatkowo chatkę zwiedziliśmy w środku, a tam działy sie istne czary. Graliśmy w bilard na nierównym stole, na którym bile same znajdowały drogę do łuz. Zobaczyliśmy jak ludzie obok nas chodzą niby normalnie, a jednak byli dziwnie pochyleni. Przeżycia, jakie dostarczyła nam Chata Tajemnic sprawiły, że jedni chcieli w niej przebywać godzinami, a inni potrzebowali powrotu do świata zewnętrznego. W "Muzeum Iluzji" dzieci mogły poznać zjawisko złudzenia optycznego na przykładzie krzywych zwierciadeł oraz różnego rodzaju hologramów. Natomiast swoją sprawność fizyczną można było przetestować na ścieżce zdrowia. Niemal każdy z uczestników musiał sfotografować się podczas mrożącego krew w żyłach doświadczenia „głowa na patelni”. Wiele atrakcji zapewniało pole dmuchańców i szlak trapera. Nie lada wyzwaniem było zrozumienie zasad działania lewitujących piłeczek, lewitującego kranu czy studni nieskończoności. Podziwiając Meble Olbrzyma w skali 1:4 można było poczuć się jak krasnoludek. Te i inne atrakcje sprawiły, że dzieci oraz ich rodzice świetnie się bawili, a wycieczka należała do  udanych wypraw przedszkolaków do tajemniczej krainy zabawy i nauki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć