Dzisiaj jest: 20 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław
niedziela, 25 czerwiec 2017 21:14

Akcja "Jabłko czy cytryna"

Starszaki naszego przedszkola wraz z Suchedniowskimi Policjantami wzięli udział w akcji "Jabłko czy cytryna". Celem tych nietypowych działań było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego zasad mających największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach, w tym szczególnie tych dotyczących prędkości oraz pasów bezpieczeństwa. Kierowcy, którzy popełnili wykroczenie - musieli zjeść plaster cytryny i otrzymali smutną minkę z napisem "Muszę się poprawić!". Natomiast kierowcy, którzy prawidłowo poruszali się w ruchu drogowym otrzymali w nagrodę jabłko i uśmiechniętą minkę "Jesteś dobrym kierowcą!" Sami kierujący byli zaskoczeni nietypową kontrolą i z uśmiechem na twarzy przyjmowali owoce - nawet te kwaśne. Dzieci uczestniczące w akcji dawały wszystkim świetny przykład zachowania się pieszych korzystając z kamizelek odblaskowych.
Organizatorzy akcji dziękują Policjantom z komisariatu Policji w Suchedniowie mł.asp. Mariuszowi Kamińskiemu i mł.asp. Michałowi Adamczykowi za wspólną akcję. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w kontrolach drogowych i były bardzo zadowolone mogąc pomagać stróżom prawa.