Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2021    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata
niedziela, 01 październik 2017 19:10

Dzień Pieczonego Ziemniaka

Święto Pieczonego Ziemniaka

„Idzie przez świat Pani Jesień, psotny wiatr w worku niesie.
Wypuścić go z worka trzeba, niech strąci liście z drzewa.

Liście wirują nad ziemią, ich barwy w słońcu się mienią.
Dzieci się bardzo cieszą, szybko do parku śpieszą.

Spadają kasztany, żołędzie, wkoło pełno ich wszędzie.
Jesień dary przyniosła, piękna, bajkowa, radosna.”

W słoneczne piątkowe przedpołudnie 29 września na placu przedszkolnym zrobiło się kolorowo. A to za sprawą koszulek, które założyły przedszkolaki na uroczystość powitania jesieni. Każda grupa prezentowała się znakomicie i choć powiewał chłodny wietrzyk, uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieci. Naszym gościem specjalnym w tym dniu był Król Ziemniak, który przyjechał dyniową karetą zaprzężoną w dwa dostojne rumaki. Miał okazję poznać wszystkie dzieci, ponieważ każda grupa miała za zadanie się zaprezentować. Panią jesień powitaliśmy zabawami przy jesiennej muzyce. Dla każdej grupy również zostały przygotowane konkurencje sprawnościowe, w których należało wykazać się zarówno sprytem, zwinnością, a także bystrością. M.in. przedszkolaki poszukiwały ziemniaków rozsypanych w trawie, wrzucały ziemniaki do wiaderka, czy też przewoziły je na taczkach. Na uroczystości towarzyszyli swoim pociechom rodzice, dla których także znalazły się zadania do wykonania. Mogli się wykazać artystyczną duszą i zrobić kolorowe „ziemniaczki – cudaczki”. A po chwili odpoczynku zaprezentowali swoją siłę i sprawność w przeciąganiu liny.

Po zakończonych zabawach na placu wszyscy mogli posilić się ziemniaczkiem w mundurkach oraz parówką na gorąco. 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć