Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 21 Styczeń 2021    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław
niedziela, 08 październik 2017 18:11

Rodzice Dzieciom gr. V

Rodzice Dzieciom w grupie V 

Jesień to czas kiedy przedszkolaki poznają zwierzęta leśne oraz dowiadują się w jaki sposób przygotowują się one do nadejścia zimy. W związku z tym na piątkowych zajęciach w grupie V pojawił się Pan Adam Pliszka - tata Grzesia. Pan Adam na co dzień pracuje jako nauczyciel w Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku. W piątek natomiast miał okazję poprowadzić lekcję z "uczniami" o wiele młodszymi. I udało mu się to rewelacyjnie. Dzieci były bardzo zainteresowane prowadzonymi zajęciami, a  a jednocześnie bardzo aktywne. Udowodniły, że mają wiele informacji na temat zwierząt leśnych. Z zaciekawieniem słuchały informacji, w jaki sposób zwierzęta leśne spędzają zimę oraz jak my - ludzie możemy im w tym pomóc. Miały także okazję porównać wygląd wybranych roślin leśnych oraz szyszek. Przekonały się, jak silnym zwierzęciem mu być jeleń, by unieść tak ciężkie poroże.

Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały drobne upominki w postaci kolorowanek ze zwierzątkami. 

Dziękujemy serdecznie Panu Adamowi za wizytę i poświęcony nam czas. Dzieciom bardzo podobała się  piątkowa lekcja przyrody.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć