Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 25 Styczeń 2021    |    Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł, Miłosz
wtorek, 17 październik 2017 21:51

Fabryka Bombek w Nowej Dębie

Bombki i bombeczki czyli przedszkolaki w Fabryce Pana Janusza Bilińskiego

 

17 października 2017 r. dzieci z trzech najstarszych grup: III, IV i VII wraz z rodzicami i wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Wycieczka miała na celu zapoznanie się z tworzeniem i dekorowaniem świątecznych ozdób choinkowych.

Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Muzeum Bombki Choinkowej, w czasie którego dzieci poznawały różne style dekorowania choinek: norweski, francuski, wiktoriański, amerykański, staropolski.

Kolejnym bardzo pouczającym elementem zwiedzania był pokaz powstawania wyrobów choinkowych oraz proces ozdabiania ich w pracowni dekoratorskiej. Przedszkolaki obserwowały cykl produkcji bombek choinkowych od dmuchania szklanych rurek poprzez srebrzenie, dekorowanie i suszenie. Dzieci mogły poobserwować pracę pań, które były odpowiedzialne za zdobienie ręczne bombek. Przekonały się, że ta czynność wymaga nie tylko talentu,  ale też ogromnej cierpliwości. 

Jednak największą atrakcją wycieczki były warsztaty plastyczne podczas których dzieci wraz z rodzicami ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów. Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć