Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 17 Styczeń 2021    |    Imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni
poniedziałek, 23 październik 2017 18:55

Przedszkolaki w Leśnej Klasie

Przedszkolaki w Leśnej Klasie

Jesień to piękna pora roku, kiedy to zmienia się przyroda, jest kolorowo, a zwierzęta przygotowują się do nadchodzącej zimy. Dlatego też przedszkolaki z grup I, II i V postanowiły poobserwować złotą polską jesień w lesie. W ramach współpracy zarówno z rodzicami, jak i Nadleśnictwem Suchedniów, w piątek 20 października, wybrały się na wycieczkę do Leśnej Klasy na ulicy Zagórskiej. Na miejscu miło powitały nas panie, dzieki którym nasza wycieczka mogła się odbyć - Pani Anna Sobczak (mama Kacperka z gr. V) oraz Pani Marta Ptak (babcia Grzesia z gr. V i Krzysia z gr. II). Dzieci zostały zapoznane z przygotowaniami zwierząt leśnych do zimy. Dowiedziały się także, iż nie tylko zwierzęta i ptaki, ale i cała przyroda się zmienia, by móc przetrwać trudny czas zimowy. Nazywały drzewa, których liście odnajdywały, co była świetnym podsumowaniem dotychczasowych zajęć o lesie. Pani Marta zapoznała je z roślinnością, ssakami i gadami  zamieszkującymi polskie lasy. Po części dydaktycznej przyszła pora na przygotowaną niespodziankę - ognisko i pieczenie kiełbasek. Wszyscy ze smakiem zajadali pieczoną kiełbaskę. Uśmiechy nie znikały dzieciom z twarzy. I w radosnych nastrojach, pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Serdecznie dziękujemy Paniom Annie Sobczak oraz Marcie Ptak za zorganizowanie i przygotowanie naszej wycieczki. Zajęcia w plenerze były dla naszych wychowanków ogromną frajdą i niezmiernie ciekawym przeżyciem. Dziękujemy i życzymy sukcesów w pracy zawodowej.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć