Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 28 Styczeń 2021    |    Imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
czwartek, 26 październik 2017 21:52

Robimy jesienne przetwory

Robimy jesienne przetwory

We wtorek 24 października podczas zajęć rozmawialismy  na temat przygotowywania zapasów na zimę na przykładzie owoców. Wspólnie wysnulismy wniosek, że własnoręcznie zrobione przetwory są bardziej zdrowe niż te kupione w sklepie. Postanowiliśmy więc sami zrobić kompot z jabłek, gruszek i śliwek. Zadanie starszaków polegało na umyciu owoców, pokrojeniu  na mniejsze kawałki oraz ułożeniu w słoikach. Podczas przygotowywania kompotu nie zapomnieliśmy o zasadach bezpieczeństwa w czasie krojenia  oraz higienie - umyciu rąk i założeniu fartuszków. Zalewę przygotowała pani Monika, a pasteryzacją zajęły się panie kucharki. Później, jak słoiki ostygły, dzieci pomogły ozdobić kolorową serwetką i wstążką. Tak przygotowane kompoty ułożyliśmy w naszym kąciku przyrody. Dzieci były bardzo dumne z samodzielnie wykonanych przetworów. Teraz pozostaje nam tylko czekać na ich posmakowanie.

Serdecznie dziękujemy Paniom Iwonce, Asi, Marzence i Ani za okazaną pomoc.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjeć