Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 25 Styczeń 2021    |    Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł, Miłosz
poniedziałek, 30 październik 2017 22:02

Leśnik w przedszkolu

Spotkanie z leśnikiem

W ramach współpracy z rodzicami grupę starszaków odwiedził leśnik, a prywatnie tata Filipa – Pan Roman Noworycki. Na początku posłuchaliśmy informacji o pracy leśniczego, co należy do jego zadań oraz gdzie pracuje. Następnie dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat lasu i jego mieszkańców. Pan leśnik opowiedział dzieciom o tym, jakie ptaki można spotkać w naszej okolicy podczas zimy i w jaki sposób my możemy im pomóc przetrwać ten trudny czas. Dzieci usłyszały również o tym, jakie zwierzęta zapadają w zimowy sen oraz o zwyczajach niektórych zwierząt leśnych. Zwrócił również uwagę na właściwe zachowanie się w lesie podczas spaceru. Dzieci bardzo aktywnie i z zainteresowaniem słuchały ciekawostek przyrodniczych. Wielką niespodziankę przygotował nasz gość opowiadając o swoim hobby. Pan Roman jest muzykiem, jednocześnie kierownikiem zespołu sygnalistów  myśliwskim i poprzez grę na rogu krzewi i kultywuje tradycje i zwyczaje łowieckie. Gra na rogu myśliwskim była dla wszystkich nowym doświadczeniem. Bardzo dziękujemy za ciekawą pogadankę i muzyczną ucztę która uatrakcyjniła nasze spotkanie. Serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć