Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
czwartek, 02 listopad 2017 19:22

spotkanie z pielegniarką

Spotkanie z pielęgniarką

W tym tygodniu dzieci z grupy V podczas zajęć poruszały zagadnienia związane z higieną i czystością. Na podsumowanie tej tematyki zaproszenie przyjęła pielęgniarka z suchedniowskiego Ośrodka Zdrowia "Promyk" - pani Bożena Telka (prywatnie babcia Kubusia). Na co dzień jest to pielęgniarka środowiskowa, której praca polega głównie na odwiedzaniu i opiece medycznej nad pacjentami z terenu naszego miasta. Pani pielęgniarka opowiedziała dzieciom, co należy robić, by zapobiegać chorobom, a kiedy choroba się już rozwinie, jak należy przyjmować lekarstwa. Pokazała dzieciom różne rodzaje strzykawek i opatrunków. Dużą frajdą była demonstracja prawidłowego bandażowania "skaleczonych" części ciała, a także mierzenie ciśnienia tętniczego i sprawdzanie, jak mocno bije nasze dziecięce serduszko.

Serdecznie dziękujemy Pani Bożenie za to, że mimo mnóstwa obowiązków zawodowych, znalazła dla nas czas. Życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w niełatwej pracy pielęgniarskiej i miłych pacjentów.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć