Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 11 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Filip, Leon, Marek
niedziela, 05 listopad 2017 18:00

Rodzice Dzieciom tata Tymona

Rodzice Dzieciom - tata Tymona

 

W dniu 2 listopada starszaki z grupy IV gościły tatę Tymona. Pasją pana Jacka jest fotografowanie i w ramach programu Rodzice Dzieciom zechciał przybliżyć nam tajniki swojego hobby.  Dzieci z zaciekawieniem oglądały różne aparaty fotograficzne. Dowiedziały się, że fotografowanie nie jest wcale takie łatwe, jakby się mogło wydawać. Należy wiedzieć, że są różne obiektywy służące do robienia zdjęć. Innego używa się do robienia zdjęć w pomieszczeniu, a innego w plenerze. Należy też odpowiednio ustawiać ostrość. Dzieci mogły porównać zdjęcia robione, zarówno przy użyciu lampy błyskowej, jak i bez niej, zdjęcia robione z dali i z bliży. Poznały również niektóre pojęcia związane z fotografią: smartfon, lampa błyskowa, karta pamięci, obiektyw, wizjer, klisza, aparat cyfrowy, aparat kliszowy. Dowiedziały się ponadto, iż dawniej wszystkie zdjęcia zapisywały się na kliszy i dopiero po jej wywołaniu można było się przekonać, czy się udały.

Zajęcia były bardzo ciekawe, a dzieci z zainteresowaniem patrzyły, jakie "czary" potrafi robić aparat. Dziękujemy tacie Tymona za poświęcony nam czas i przekazanie wielu cennych informacji. 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć