Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
piątek, 10 listopad 2017 19:33

Przedszkolak małym patriotą

Przedszkolak małym patriotą

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Wszystkie grupy zebrały się na sali gimnastycznej, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych a dzieci przyszły do przedszkola ubrane na galowo. Zaszczycili nas swoją obecnością Pan Burmistrz Cezary Błach, Pani dyrektor Zofia Dulęba, rodzice, dziadkowie. Podczas uroczystej akademii 5-latki zaprezentowały montaż słowno-muzyczny. Były wiersze, w których nie zabrakło wspomnień o czasach, kiedy nie było Polski na mapie i pieśni patriotycznych, takich jak: ,,Ojczyzno ma”, ,,Maszerują strzelcy”, ,,Legiony” oraz pamiętając o zachowaniu należytej postawy, wspólnie został odśpiewany Hymn Polski. Nie zabrakło również akcentu tanecznego – taniec do piosenki ,,Jestem Polką i Polakiem” oraz z balonami w barwach narodowych.  Występ przedszkolaków nagrodzony został gromkimi brawami. To była prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego. Po zakończeniu części artystycznej dzieci obejrzały film pt. „Polak Mały”, który przybliżył im znaczenie symboli narodowych. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach dzieci z naszego przedszkola uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć