Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
piątek, 17 listopad 2017 20:48

u krawcowej

Z wizytą u krawcowej

W minioną środę, 15 listopada, dzieci z oddziałów V i VII  wybrały się z wizytą do zakładu krawieckiego. Nasza wycieczka była możliwa do zeralizowania dzięki uprzejmości pani Barbary Jaworskiej, prowadzącej zakład "Iga" mieszczący się w suchedniowskim Domu Handlowym. Dzieci miały możliwość poznania pracy krawcowej oraz przedmiotów niezbędnych do jej wykonywania (maszyna do szycia, różnego rodzaju i wielkości igły i szpilki, nozyce, centymetr itp.). Bardzo zaciekawione były, w jaki sposób powstają różne przeszycia maszynowe, przyglądały się przyszywaniu guzika, krojeniu materiału, a także fastrygowaniu. Dowiedziały się, w jaki sposób należy zacząc pracę nad uszyciem sukienki.

Dziękujemy serdecznie Pani Barbarze Jaworskiej za pomoc w realizacji naszej wycieczki edukacyjnej oraz bardzo miłe przyjęcie w swoim zakładzie. Życzymy satysfakcji z wykonywania swojej pracy.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć