Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
niedziela, 19 listopad 2017 19:05

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka

„Dziś jest nasze pasowanie
Są tu nasze drogie panie
Już od dzisiaj przyrzekamy
Że przedszkole pokochamy.
Gdy w dzień bawić się będziemy
I jedzonko ładnie zjemy
I uśmiechem przywitamy
Przychodzące po nas mamy”.

W miniony piątek, 17 listopada, najmłodsze przedszkolaki miały swoje wielkie święto. W tym dniu bowiem odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Suchedniowie: panie Beata Kaszuba - inspektor ds. edukacji oraz Ewa Kaniewska – sekretarz Urzędu MiG. Ze względu na dużą ilość dzieci uroczystość była podzielona na dwie części. O godzinie 9:00 swój program artystyczny zaprezentowały „maluszki”, natomiast o godz. 10:00 dzieci z oddziałów V i VI. Były wesołe piosenki i wierszyki o przedszkolu, układy taneczne, jak i granie na instrumentach. Po swoich akademiach, przygotowanych pod okiem wychowawczyń, odbyło się uroczyste pasowanie dzieci, które we wrześniu przyszły po raz pierwszy do naszego przedszkola. Pani Dyrektor wielką czarodziejską kredką pasowała każdego przedszkolaka. Dzieci ślubowały, że będą przestrzegać zasad obowiązujących w przedszkolu i używać zwrotów grzecznościowych na co dzień oraz słuchać swoich pań. Na zakończenie wszystkie dzieci zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami. Po części artystycznej wszyscy wraz ze swoimi najbliższymi i zaproszonymi gośćmi udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć