Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
niedziela, 26 listopad 2017 20:55

Rodzice - Dzieciom - KRAWCOWA

Rodzice – Dzieciom – spotkanie z krawcową

Starszaki podczas realizowanej tematyki tygodnia „Ciepło i miło” nie tylko  poznały jak powstają ciepłe ubrania z włóczki, ale także zapoznały się z różnymi pomiarami długości stosowane dawniej i dziś oraz z odpowiednimi narzędziami pomiaru. Samodzielnie mogły doświadczyć też zabawy z centymetrem,  która wzbudziła zaciekawienie wśród przedszkolaków. Mierzenie obwodu pasa, nogi, czy długości szafki, stołu, szuflady itp. dawało im wiele radości. Dodatkowo ćwiczyliśmy sprawność manualną poprzez zwijanie miarki krawieckiej w mały rulonik. Centymetr posłużył nam również do wyszukiwania i zaznaczania cyfr. Podsumowując tematykę tygodnia odwiedził nas gość specjalny – mama Igi, która jest krawcową. Pani Kasia przybliżyła dzieciom tajniki krawiectwa. Podczas spotkania poznały narzędzia krawieckie i akcesoria pasmanteryjne, np. różnej wielkości nożyce, naparstki, igły, szpilki, mydełko, rzepy, suwaki, guziki. Pani Kasia pokazała przedszkolakom jak działa maszyna do szycia oraz jak powstają wykroje. Dużą niespodzianką było poprowadzenie zajęć praktycznych. Pani krawcowa przygotowała miniaturowe wykroje strojów z różnych materiałów, które dzieci samodzielnie przyklejały, ozdabiały i tworzyły dodatki: kapelusze, torebki, bransoletki. Starszaki wykazały  się wielką  kreatywnością. A na zakończenie nie zabrakło wspólnego zdjęcia i prezentu dla całej grupy poduszeczki – serduszka, którą wyczarowała Pani Kasia w trakcie pracy dzieci. Z całego serca dziękujemy za zaangażowanie i świetne zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć